چگونه تعداد سلول های سوماتیک گله خود را کاهش دهیم (SCC) و سلامت گاو خود را حفظ کنیم؟

 

حفظ تعداد سلول های سوماتیک کم، در بالک تانک همیشه یک استراتژی خوب مدیریت گله و یک روش خوب برای حفظ سلامتی گاو شما می باشد. آیا می خواهید بدانید که چگونه SCC را پایین نگه دارید؟ پس 5 راه حل ساده زیر را کنترل کنید!

 

SCC (تعداد سلول های سوماتیک) شاخص مهمی برای تولیدکنندگان لبنی است. اگر تعداد سلول های سوماتیک بیش از حد باشد ، می تواند منجر به شیر بی کیفیت یا شیر نامناسب برای فروش شود. از SCC می توان برای کنترل و اندازه گیری موارد ورم پستان در گله نیز استفاده کرد.

اکثر دامداران وقتی که به فکرحل مشکل SCC بالا هستند، به حل مشکل ورم پستان فکر می کنند در صورتی که ابتدا باید جنبه های دیگر مدیریت گله ، مانند حفظ سلامت گاو را در نظربگیرند. مدیران گله و کارگران شیردوش بهتر است که  رابطه مستقیم بین این مشکلات مختلف مدیریتی و تأثیر بالقوه آنها بر SCC ، کیفیت شیر و سلامت کلی گله را درک کنند.

برای تهیه یک برنامه جامع مدیریت ورم پستان ، دامداران باید به فراتر از روش های مناسب شیردوشی ، خشک کردن و شیردهی گاوها بیاندیشند. عوامل بسیاری بر میزان عفونت های جدید تأثیر می گذارد ، که به نوبه خود بر تعداد سلول های سوماتیک تأثیر می گذارد. در این قسمت به 5 نکته ساده و کاربردی برای کمک به شما در حفظ سلامتی و پایین نگه داشتن SCC توجه بفرمایید.

با این 5 نکته سلامتی گاو خود را حفظ کنید:

آیا می خواهید بدانید که چگونه سلامت گله خود را به درستی حفظ کرده و SCC را کاهش دهید؟ این 5 نکته را بررسی کنید! این فقط یک لیست کوتاه است ، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر فراموش نکنید که کل وبلاگ ما را بررسی کنید.

1- جایگاه گاوهای خشک را تمیز کنید

هنگام زایمان ، عملکرد ایمنی گاو در پایین ترین سطح می باشد. سعی کنید که روی بستر گاوهای خشک و تازه زا آزمایش زانوی مرطوب انجام بدهید. اگر زانوهای شما کثیف و یا خیس شد ،شروع به تمیز کردن کنید و بستر را بیشتر شارژ نمایید.

2-به زایشگاه گاوها توجه کنید

وقتی یک گاو در حال زایمان است ، پستانها و دستگاه تولید مثل آن به سمت محیط بیرون باز هستند و این در حالی است که سیستم ایمنی بدن گاو به خوبی کار نمی کند ، بنابراین در معرض خطر بیشتری از عفونت های پستان و رحم قرار دارد. در حالت ایده آل ، هر گاو باید در بستر تمیز و تازه زایمان کند.

3- موهای پستان را بزدایید

موهای بلند پستان باعث جمع شدن گرد و غبار ، آب و باکتری ها بر روی پستان می شود. اینها می توانند هنگام شیردوشی وارد لاینرها شوند و باعث ورم پستان شوند. آنها همچنین ممکن است وارد بالک تانک شیر شده و باعث افزایش تعداد باکتری های شیر خام شوند. بنابراین ، برای حفظ SCC و سلامت گله خود ، موهای پستان گاو را بزدایید.

4- به تمیزبودن سالن های شیردوشی بیشتر توجه کنید

پولساتورها و وکیوم رگلاتورهای کثیف ممکن است از کار افتاده، و به انتهای پستان آسیب برسانند و باعث افزایش هایپرکراتوزیس در گله شود که خود منجر به افزایش عفونت های جدید می شود. به همین ترتیب ، تا زمانی که لغزش لاینر اتفاق می افتد ، شیر و هر باکتری موجود می تواند از انتهای نوک پستان وارد آن شود.

با حفظ بالاترین سطح پاکیزگی ، میزان باکتری در سالن شیردوشی به حداقل می رسد. با این کار احتمال عفونت در هنگام شیردوشی کاهش می یابد.

5- شیر گاو تازه زا را برای مدت طولانی تری در بالک تانک  نگه دارید

SCC   معمولاً در شیر گاو تازه زا بیشتر است.  جداسازی این شیر در بالک تانک شما می تواند SCC شیر داخل بالک تانک را کاهش دهد اما از نظر اقتصادی به صرفه نیست.

بعلاوه ، اگر مشکلی در زایمان گاو وجود نداشته باشد ، ظرف 5 روز پس از زایمان ،تعداد سوماتیک سل شیر گاوهای تازه زا به زیر 300000 میلی لیتر می رسد. با توجه به تولید شیر پس از زایمان ، جداسازی شیر دیگر گاوها از شیر گاو تازه زا پس از متوسط 72-96 ساعت پس از زایمان از نظر اقتصادی به صرفه نیست.

اینها فقط یک سری از نکاتی است که می توانید برای سالم نگه داشتن گاوها و کاهش SCC در آنها استفاده کنید. همانطور که مشاهده می کنید ، روش های مناسب شیردوشی و مدیریت عفونت های موجود می تواند به پیشگیری از ورم پستان کمک کرده و SCC را کاهش دهد. بنابراین ، برای بهبود کیفیت تولید شیر خود ، هر آنچه در اینجا خوانده اید را عملی انجام دهید و حتماً برای کسب اطلاعات بیشتر وبلاگ ما را بخوانید!

منبع:

https://www.milkrite-interpuls.com/news-uss/how-to-lower-your-farms-somatic-cell-count-scc-and-preserve-your-cows-health/3922