اخبار

خرید هزار تن شیر خام مازاد روزانه دامداران از اول خرداد در هشت استان

30 اردیبهشت 1395

ملاصالحی رئیس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دوم سیما عنوان کرد: با دستور وزیر جهاد کشاورزی از اول خرداد ماه از طریق تشکل های سازمان تعاون روستایی مازاد شیر خام روزانه دامداران خریداری می شود و در عین حال در حال دریافت مصوبات برای ارایه مشوق های صادراتی برای 15 هزار تن شیر خشک هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ گفت و گوی ویژه خبری سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه به موضوع  واکاوی مشکلات دامداران با حضور احمد مقدسی، رئیس انجمن صنفی گاوداری های صنعتی و غلامعلی سلیمانی ،عضو هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی کشور پرداخت. محمد رضا ،ملاصالحی رئیس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی؛ میهمان تلفنی این برنامه بود.مقدسی در این برنامه درپاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر داشتن آمار از دور ریخته شدن شیرهای خام توسط دامداران به نشانه  اعتراض به وضعیت موجود؛ عنوان کرد: آمار مهم نیست باید دلیل را بررسی کرد برخی دامداران به دلیل این که صنایع لبنی شیر را خریداری نکردند یا به نصف قیمت می خواستند خریداری کنند؛ شیرها  را دور ریختند.

سلیمانی با بیان این که ما  تصمیم نداریم به دامداران اجهاف کنیم و قیمت پیشنهادی خودمان را عملی کنیم زیرا ما با دامداران یک خانواده هستیم ؛عنوان کرد: بحث عرضه و تقاضاست که قیمت لبنیات را مشخص می کند؛ اکنون شرکت های هستند که ۵۰ میلیارد تومان پنیر دارند یا شرکت هایی هستند که  بالای ۵۰ میلیارد تومان صنایع لبنی دارند اما این لبنیات نمی تواند صادر شود یا در بازار داخل به دلیل  به دلیل پایین آمدن سرانه مصرف به فروش نمی رسد.  مصرف کننده باید بودجه خرید را داشته باشد و بودجه خرید لبنیات در کشور ما متاسفانه پایین است.

ویدیو برنامه در شبکه 2